Заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера взяв участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Трудові ресурси»

21 липня 2021

Упродовж двох днів учасники форуму – авторитетні спікери говорили про державне бачення з повернення трудових мігрантів, державні програми з подолання безробіття, зміни на ринку праці через пандемію коронавірусу. А також – про новий Трудовий кодекс, цифровізацію, як невід’ємну складову сфери трудових відносин. Окремо – про Європейську соціальну хартію і Конвенцію Міжнародної організації як орієнтири для забезпечення соціальних стандартів та зайнятості українців.

«Жодна з найрозвиненіших країн не має нульового показника за неформальною зайнятістю, – наголосив заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера, виступаючи в перший день Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Трудові ресурси». – Неформальна зайнятість без перебільшення зачіпає інтереси держави в усіх аспектах інтересів суспільства. Для працівника це питання його оплати праці, гідних умов праці, можливості захисту прав і соціального страхування. Це зачіпає однозначно й державу, оскільки це питання оподаткування і фінансування. З іншої сторони, вона також зачіпає роботодавця, тому що неформальна зайнятість – це недобросовісна конкуренція, це оптимізація своїх видатків через несплату додаткових коштів до бюджету, додаткових організаційних витрат, пов’язаних з адмініструванням трудових відносин, а це, відповідно, інвестиційний клімат і створення додаткових робочих місць тощо. Це коло замикається. Ми зі своєї сторони надзвичайно активно ведемо роботу, щоб впливати на рівень тіньової зайнятості».

Під час другого дня форуму заступник голови Державної служби України з питань праці підняв тему змін на ринку праці та трудових відносин на вимогу часу.

«Економіка і трудові відносини розвиваються настільки стрімко, що «кожного дня» з’являються нові форми відносин між працівником і роботодавцем, – зазначив Ігор Дегнера. – З моменту вступу в силу у 1970-му році Кодексу законів про працю більше 150 разів вносилися туди зміни. При чому з 1991 року, з часів незалежності України, 130-ма законами внесені зміни і далі ця робота продовжується. З 265 статей, які містить цей Кодекс законів про працю, зміни були внесені в 235 статей, а в деякі і по кілька разів. Це говорить про те, що ті регулювання, які містяться в Кодексі, не відповідають вимогам часу. Немає достатньої гнучкості. Сьогодні і економіка, і трудові відносини настільки стрімко розвиваються, що кожного дня з’являються нові форми відносин між працівником і роботодавцем. Створена система трудових відносин через ці точкові зміни не змінюється».

Нагадаємо, Всеукраїнський форум «Україна 30» — це серія із 30 масштабних щотижневих форумів в Україні у 2021 році, під час яких українська влада, громадськість, експерти і міжнародні партнери обговорюють життєво важливі для України питання. Форум був ініційований Президентом України Володимиром Зеленським і приурочений до 30-річчя проголошення незалежності України.