В Сумах виявлено 3 робітника, які працювали без належного оформлення трудових відносин

27 липня 2021

Інспекторами праці Управління Держпраці у Сумській області під час проведення контрольного заходу у фізичної особи-підприємця «Ю» м. Суми, зафіксували факт використання незадекларованої праці. ФОП «Ю» проводить діяльність з різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю.

У ході інспекційного відвідування, в ангарі зі спеціальним обладнанням для робіт з каменю, знаходились 3 робітника. Двоє повідомили інспекторам, що на даний момент офіційно не працевлаштовані, про роботу домовлялись в усній формі з подальшим можливим працевлаштуванням. Третій працівник розповів, що працює каменярем.

Сам керівник пояснив, що в приміщенні ангару знаходяться його працівники. Графік роботи встановлює самостійно в залежності від навантаження та замовлень, розмір заробітної плати залежить від обсягу робіт.

На каменяра роботодавець надав договір підряду. В одному з пунктів договору зазначено, що роботи виконуються із матеріалів Підрядника та його засобами, а матеріали з яких виготовляються кам’яні вироби, обираються замовником та погоджуються із ФОП «Ю».

Таким чином вся робота каменяра виконується за дорученням, під керівництвом, згодою та на користь ФОП «Ю». Даний факт має ознаку трудових відносин, оскільки виключно за трудовим договором роботу працівникові організовує роботодавець, створюючи необхідні умови для виконання роботи, забезпечуючи його сировиною, матеріалами та необхідними інструментами.

За результатами заходу інспекторами складено акт, внесено припис та надано роз′яснення керівникові стосовно офіційного працевлаштування робітників.