В рамках проєкту «Мігрант» Держпраці встановлено факт порушення трудового законодавства

09 вересня 2021

Разом із соціальними партнерами у рамках практичних заходів операції “Мігрант”, що стартувала в Україні 1 вересня, здійснено моніторинг дотримання міграційного та трудового законодавства. Учасники рейду перевіряли іноземців, які провадять підприємницьку діяльність.

Станом на день заходу державного контролю було встановлено, що за даними Пенсійного Фонду України у суб’єкта господарювання відсутні наймані працівники.

Під час інспекційного відвідування закладу, який належить до сфери громадського харчування встановлено, що іноземець використовує працю 1 особи без належного оформлення трудових відносин. Інспекторами праці зафіксовано факт виконання робіт жінки, яка мила посуд, прибирала залу, була одягнена у робочий сарафан. Повідомила, що працює в закладі періодично, приходить за проханням підприємця.

В той же час ФОП підтвердив факт періодичного допуску до роботи працівника. Проте документів, які б підтверджували офіційне працевлаштування в ході перевірки фахівцям Держпраці не надав.

Слід зазначити, що у 2021 році Управлінням вже проводилось інспекційне відвідування вищевказаного суб’єкта господарювання, під час якого було виявлено 4 працівника без належного оформлення трудових відносин, в тому числі – 2 з них іноземці.

За результатами інспекційного відвідування інспекторами праці складений акт. У зв’язку з тим, що підприємцем вчинено правопорушення повторно протягом двох років, йому загрожує фінансова санкція у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.