У Сумській області проведена інформаційна кампанія щодо безпечної експлуатації кисневого обладнання в медичних закладах

10 вересня 2021

Управлінням Держпраці у Сумській області завершена інформаційно-роз’яснювальна кампанія з питань безпечної експлуатації кисневих балонів, систем централізованої подачі медичного кисню, кисневих станцій та систем трубопроводів з киснем у 9 закладах охорони здоров’я, які на території Сумської області надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

В ході превентивної роботи фахівцями Дежпраці проаналізовано стан готовності до безпечної та безперебійної експлуатації кисневих балонів.

Встановлено що не всі суб’єкти господарювання дотримуються вимог з охорони п

раці: у лікарнях відсутні дозвільні документи, не призначені відповідальні особи за виконання робіт підвищеної небезпеки та відповідальні за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, не проведено спецнавчання з безпечної експлуатації кисневих балонів.

За результатами заходу керівникам медичних закладів вручено методичні рекомендації та попереджено про персональну відповідальність за недотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

У зв’язку з виявленням грубих порушень, які загрожують життю та здоров’ю працівників закладів, з метою недопущення негативних наслідків у майбутньому, Управління Держпраці у Сумській області звернулось до Управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації щодо подальшої співпраці для спільного вирішення проблемних питань з безпечної експлуатації кисневих балонів у закладах охорони здоров’я на території Сумської області.

Фахівці відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Сумській області постійно надають консультативну допомогу за телефоном 0542 61 04 04.

З методичними рекомендаціями щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем можно ознайомитися за посиланням.