Триває робота щодо зниження рівня незадекларованої праці, виробничого травматизму та сприяння відновленню економіки на 2023 рік

25 травня 2023

Відповідно до пріоритетних напрямків роботи Держпраці, затверджених Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Ю. Свириденко 28.12.2022, та Стратегії зниження рівня незадекларованої праці, виробничого травматизму та професійних захворювань на 2022-2024 роки відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації положень Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці, виробничого травматизму та сприяння відновленню економіки на 2023 рік.

Засідання проходило в режимі Zoom-конференції, до заходу долучились соціальні партнери – представники ГУ Пенсійного фонду в Сумській області, ГУ ДПС у Сумській області, Сумська обласна рада професійних спілок, Сумське обласне об’єднання організацій роботодавців.

Під час заходу розглянули основні напрями організації роботи:

  1. Проведення інформаційних кампаній у сферах господарювання, що мають найвищі ризики настання нещасних випадків;
  2. Узгодження спільних дій щодо зменшення рівня травматизму на роботі та напрацювання шляхів його реалізації, недопущення випадків прихованого травматизму;
  3. Діяльність міжвідомчої робочої групи в частині популяризації легальних трудових відносин та інформування населення про ризики незадекларованої праці.
  4. Моніторинг стану оформлення трудових відносин.
  5. Запровадження програми психосоціальної підтримки працівників на робочому місці в умовах воєнного і післявоєнного стану.
  6. Запровадження політики щодо недискримінації у зв’язку з ВІЛ-статусом людини та недопущення насильства і домагань.

За підсумками засідання Міжвідомчої робочої групи наголосили максимально спрямувати спільні зусилля на проведення заходів із запобігання поширенню незадекларованої праці, виробничого травматизму та сприяння відновленню економіки на 2023 рік, а також активізації проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів за участю фахівців Міжрегіонального управління з наданням консультаційної підтримки з проблемних питань щодо визначення небезпек та мінімізації професійних ризиків на робочих місцях серед роботодавців та працівників Сумщини.