Спеціалістом Управління надано кваліфіковану консультацію щодо дотримання норм охорони праці працівниками медичної галузі

27 вересня 2022

За участю головного державного інспектора Управління Держпраці в Сумській області Марка КЕБАЛО проведено семінар для медичного персоналу Сумської міської клінічної лікарні №4 щодо запобігання захворювань працівників гострою респіраторною хворобою СОVID-19.

У ході зустрічі проаналізовано виконання заходів щодо усунення причин інфікування під час здійснення професійних обов’язків, обговорено найпоширеніші причини настання нещасних випадків у даній сфері – організаційні: порушення правил й інструкцій з охорони праці, послаблений контроль за дотриманням належних безпечних умов праці.

З метою зниження професійного ризику зараження працівників медичного закладу наголошено на важливості виконання наступних заходів: систематичного аналізу обставин та причин виникнення гострих професійних захворювань у працівників, проведенні інструктажів щодо питань охорони праці з персоналом закладу, здійсненні розрахунку та забезпечення необхідної кількості засобів індивідуального захисту для всіх працівників закладу та їх специфікації відповідно до вимог наказу МОЗ України від 17.09.2020 №2122 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба  Covid-19».

Виробничі, складські, побутові та інші приміщення в медичному закладі мають різноманітне електрообладнання, устаткування та прилади, якими користуються працівники в процесі трудової діяльності, що вже є потенційно небезпечним виробничим фактором.

Знання та дотримання «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» від 09.01.1998 №4 збереже життя та здоров’я працюючих.

Більше інформації з питань організації трудових відносин в умовах воєнного часу, охорони і гігієни праці рекомендовано знаходити на офіційному сайті Держпраці: https://dsp.gov.ua/ та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua.