Шляхи удосконалення системи організації перевірки знань з питань охорони праці обговорили з навчальним центром міста Суми

31 серпня 2021

Управлінням Держпраці у Сумській області запроваджена практика безпосереднього спілкування з підприємствами для вирішення нагальних робочих питань, в тому числі і з навчальними центрами.

Так, під головуванням начальника Управління Держпраці у Сумській області Юрія СЕМЕНОГА проведена робоча зустріч з директором ТОВ «Навчально-курсовий комбінат ЛАВ» Левченко О.Ф.. В ході наради обговорені найбільші складності організації процесу навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

Зустрічі такого формату відбуваються з усіма навчальними центрами Сумщини. Юрій СЕМЕНОГ наголосив, що навчання з питань охорони праці є одним з надважливих напрямків роботи. Результат якісного проведення навчання працівників – це безпека людського життя. За статистикою Управління Держпраці у Сумській області близько 80 % нещасних випадків, які трапилися на території Сумської області сталися з тими працівниками, які не проходили навчання з питань охорони праці.

Для якісного проведення навчання навчальні центри повинні залучати фахових спеціалістів, які мають відповідний стаж роботи та знання у галузі охорони праці, щоб проводити навчання осіб на високому рівні.

Керівник навчального закладу звернув увагу на актуальності змін законодавчої бази, яка регулює порядок проведення навчання та перевірку знань з питань охорони праці. В ході обговорення вніс пропозицію щодо залучення до комісії з перевірки знань не лише представників Держпраці, а також представників з інших навчальних центрів.

Не оминули питання виходу відео-ролику щодо тестів з охорони праці на одному із телеканалів міста Суми. Левченко О.Ф. зазначив, що в ході інтерв’ю можливо некоректно висловив свою думку. Своїм виступом керівник навчального центру хотів донести до громадськості, що в системі перевірки знань з питань охорони праці необхідні реформування. Підвищення відповідальності саме навчальних центрів за підготовку фахівців та розширення можливостей для навчальних центрів в частині використання технічних засобів та сучасних програм перевірки знань – це ті напрямки роботи, які потребують законодавчої ініціативи щодо внесення змін в Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Слід зазначити, що на сьогодні ТОВ «Навчально-курсовий комбінат ЛАВ» проводить навчання та перевірку знань з питань охорони праці на рівних умовах з іншими навчальними центрами Сумської області відповідно до чинного законодавства.

Держпраці готова вести конструктивний діалог з представниками навчальних центрів за для ефективної роботи та безпеки працівників. Бо людське життя – це найбільша цінність.