Роботодавці, пам’ятайте про обов’язок проведення медоглядів працівників!

19 листопада 2021

Управління Держпраці у Сумській області нагадує роботодавцям, що до 1 грудня поточного року необхідно забезпечити подачу документів для визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.

Процедура проведення медоглядів визначена Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 (далі – Порядок).

На роботодавця покладається обов’язок створити на робочому місці безпечні та здорові умови праці. Важливою умовою цього є організація медичних оглядів своїх працівників. З процедурою проведення попередніх та періодичних медичних оглядів можна ознайомитися за посиланням ⬇️.

👉Процедура проведення попередніх та періодичних медичних оглядів

 

Вчасно проведений медогляд дає змогу виявити на ранніх стадіях  загальні, професійні, інфекційні захворювання, а іноді і врятувати людське життя. Аналіз медичних висновків дає змогу відслідкувати динаміку зміни стану здоров’я працівника. Роботодавець може вчасно зреагувати у разі погіршення самопочуття шляхом переведення на більш просту роботу.

У деяких випадках медичний огляд може показати небезпеку продовження роботи на посаді, в такому випадку необхідно миттєво усувати небезпечні фактори.

З метою покращення здоров’я працівників роботодавець розробляє індивідуальні та групові заходи з охорони здоров’я та реабілітаційні заходи працівникам, що віднесені за результатами медичного огляду до групи ризику, проводить відповідні оздоровчі заходи.

Щоб з’ясувати, чи зможе майбутній працівник виконувати свої професійні обов’язки без погіршення стану здоров’я для деяких спеціальностей необхідно також організовувати попередні медичні огляди.

Управління Держпраці у Сумській області постійно проводить контроль за порядком проведення медичних оглядів працівників різних суб’єктів господарювання.

Фахівцями Управління Держпраці у Сумській області за 10 місяців 2021 року:

  • опрацьовано, розглянуто та складено 361 акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду (за аналогічний період минулого року – 236);
  • погоджено 319 поіменних списки працівників, які підлягають періодичному медичному огляду (за аналогічний період минулого року – 209);
  • за результатами проведених медичних оглядів опрацьовано та перевірено інформацію про виконання Заключного акту роботодавцем у кількості 359 (за аналогічний період минулого року – 232).

Усього за 2021 рік періодичними медичними оглядами охоплено більше 18 000 осіб.