Про безпечне користування побутовими газовими приладами розповіли під час радіоефіру на Роменщині

21 вересня 2022

Ігнорування елементарними правилами безпечного користування газом та неналежний технічний стан газових приладів, димових та вентиляційних каналів (ДВК) призводять до отруєнь чадним газом, вибухів, пожеж, летальних випадків. У період з 2020 по 2021 роки Управлінням Держпраці у Сумській області розслідувано 4 випадки, пов’язаних з використанням газу, із них 3 у побуті та 1 на автозаправній станції. За 8 місяців поточного року таких випадків не було.

Для попередження та запобігання нещасних випадків, пов’язаних з порушеннями правил експлуатації газового обладнання, фахівець відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Олександр Слєпинін для слухачів в ефірі радіо «Ромен» надав консультацію щодо безпечного використання газових приладів в опалювальний період.

Відповідно до вимог пункту 6.1 глави 6 розділу V «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 № 285 (далі – НПАОП 0.00-1.76-15), безпечну експлуатацію та технічне обслуговування ДВК житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).

Інспектор праці зауважив, що перевірка і прочищення ДВК повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має декларацію на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Згідно з вимогами пункту 6.8 глави 6 розділу V НПАОП 0.00-1.76-15 періодичній перевірці і прочищенню підлягають димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, – не рідше ніж 1 раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, – 2 рази на рік (навесні і восени).

Перевірка і прочищення спеціалізованою організацією ДВК комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків оформляються актом, форма якого наведена у додатку 2 до НПАОП 0.00-1.76-15.

Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству. Строк зберігання актів 12 місяців.

Для запобігання нещасних випадків і аварій при використанні природного газу в побуті, необхідно пам’ятати і суворо дотримуватись вимог діючого законодавства під час експлуатації побутових газових приладів.