Працівникам закладу професійно-технічної освіти роз’яснено вимоги безпечного і здорового робочого середовища

25 травня 2023

Інспекторами праці Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці Ольгою ПІДОПРИГОРОЮ та Галиною ПОКРОВЕНКО проведено семінар-нараду з працівниками Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг», який здійснює підготовку спеціалістів служби побуту.

У ході заходу обговорено наступні питання:

  • належне оформлення трудових відносин;
  • організація трудових відносин в умовах воєнного стану;
  • оплата праці;
  • недопущення мобінгу та дискримінації, зокрема осіб з ВІЛ/СНІД;
  • особливості проходження виробничої практики учнями закладу.

Нагадуємо, учні, слухачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти  на  час виробничого  навчання  та  виробничої практики до складу  (списку)  і  штатного  розпису працівників підприємства не включаються. Тривалість роботи  учнів,  слухачів повинна відповідати часу, визначеному   робочими   навчальними  планами,  програмами,  і  не перевищувати     тривалості     робочого    часу,    встановленого законодавством  для  відповідної  категорії  працівників.

З  моменту розподілу учнів, слухачів закладу професійної (професійно-технічної)     освіти     на    робочі    місця    або навчально-виробничі ділянки на них відповідно до законодавства про охорону праці поширюються права та обов’язки щодо виконання правил охорони  праці,  техніки  безпеки, виробничої санітарії та безпеки життєдіяльності, правил внутрішнього трудового розпорядку та інших правил  і  норм, що діють на підприємстві, з відповідних професій, спеціальностей  і  рівнів  кваліфікації  робітників та службовців. Учні, слухачі підлягають соціальному та іншому страхуванню нарівні з відповідними працівниками підприємства.

За  фактично  виконаний обсяг робіт учнями, слухачами за період  виробничого  навчання та виробничої практики відповідно до виробничих  завдань,  підприємство  нараховує  їм  заробітну плату згідно   з   установленими  системами  оплати  праці  за  нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат і  надбавок.