Обов’язок роботодавця – виплата сум, що належать працівнику при звільненні

13 липня 2021

Одна з проблем, яка виникає у сфері соціально-трудових відносин найманих працівників та роботодавців це невчасна виплата заробітної плати під час звільнення. Очевидно, усі роботодавці знають про обов’язок повного розрахунку з працівником у день звільнення. Проте, як свідчить практика ці вимоги не завжди виконують.

Користуючись своїм правом на звернення до контролюючого органу, працівники, які звільнилися з ТОВ «Роменський завод продтоварів» протягом 2021 року неодноразово зверталися до Управління Держпраці у Сумській області, щодо поновлення їх порушених трудових прав. Так, від колишніх працівників даного суб′єкта господарювання було зафіксовано 19 звернень.

За результатами проведених заходів контролю фахівцями Управління було встановлено порушення статті 116 Кодексу законів про працю. Відповідно до даної статті – при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Тобто останній робочий день — це день, коли мають здійснити всі виплати.

При цьому внесені розпорядчі документи до підпприємства нажаль виконувались незавжди, тому суб′єкт господарювання неодноразово був притягнений до фінансової відповідальності, щодо невиконання законних вимог посадових осіб відображених в приписі про усунення порушень і дотримання вимог законодавства. Загалом за 2021 рік на підприємство накладалися штрафні санкції на суму 94000 гривень.

Шановні роботодавці, не зволікайте з виплатами, виконуйте внесені посадовими особами Управління Держпраці приписи у встановлені терміни, задля уникнення адміністративної відповідальності посадовими особами та значними фінансовими втратами для підприємтсва.