Неоформлені працівники виявлені у навчальному центрі міста Суми

05 липня 2021

Прагнення удосконалювати знання спеціалістів з охорони праці, сприяти забезпеченню безпеки життєдіяльності людини, впровадженню інноваційних підходів у навчанні з охорони праці та пожежної безпеки приводить працівників та роботодавців до учбових центрів з питань охорони праці.

В таких закладах учнів вчать діяти відповідно до вимог законодавства. Розповідають правила безпеки життя та здоров’я на роботі.

Навчальні центри добре знають і пропагандують переваги офіційного працевлаштування. А чи оформлюють навчальні центри власних працівників?

Під час інспекційного відвідування з питань належного оформлення трудових відносин встановлений факт роботи трьох неоформлених працівників у навчальному центрі міста Суми ТОВ «Навчальний центр охорони праці «Безпека». Слід зазначити, що одним із неоформлених був директор цієї установи.

Неоформлені працівники проводили перевірку знань з питань охорони праці за дистанційною формою. Підприємство неодноразово офіційно повідомляло Держпраці про включення своїх викладачів до складу комісії з перевірки знань з охорони праці. Як виявилося, жоден не мав трудового договору.

В ході інспекційного відвідування директор не надав інспекторам праці документів, які б підтверджували належне оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

Таким чином, встановлено, що починаючи з вересня 2019 року станом на момент проведення інспекційного відвідування у навчальному центрі до робіт, а саме до проведення зайняття з питань охорони праці та перевірку знань слухачів допускаються особи без належного оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційного відвідування складений акт, внесений припис про усунення виявлених порушень та направлено матеріали до правоохоронних органів за ст. 172 «Грубе порушення законодавства про працю» Кримінального кодексу України.

Звичайно, першим кроком до безпечної праці є офіційне працевлаштування. Працівникам необхідно пам’ятати: з моменту підписання трудового договору ви – найманий працівник, який має трудові права й соціальні гарантії.
Вищевказаний постулат є підґрунтям для безпечної праці.