Неоформлені працівники в закладах торгівлі міста Суми

28 липня 2021

Під час інспекції двох магазинів з продажу продовольчих товарів м. Суми головні державні інспектори виявили, що фізична особа-підприємець «С» допустила до роботи 4 особи без офіційного оформлення з ними трудових відносин.

В першому магазині знаходилося дві жінки-продавчині, одягнені в спеціальну форму-фартух з відповідною назвою. У своїх поясненнях повідомили, що проходять стажування продавцями перший день.

В такому ж магазині за іншою адресою, також було дві жінки-продавчині одягнені в спеціальну форму-фартух. Вони ж розповіли, що проходять стажування продавцями третій день.

Працівниці повідомили інспекторам, що працюють за графіком роботи магазину, про стажування домовлялися особисто з ФОП «С».

Сама керівниця магазинів у ході інспекційного відвідування надала письмові пояснення де повідомила, що вказані працівники дійсно проходили стажування без належного трудового оформлення.

Слід зазначити, що продавчині виконували безпосередні вказівки ФОП «С» без будь-яких наставників, що свідчить про їх фактичний допуск до роботи без укладання трудового договору. Крім того, згідно трудового законодавства України питання проходження стажування чітко врегульоване лише для держслужбовців, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів. Інші випадки проходження стажування не передбачені чинним законодавством України, що зумовлює у випадку необхідності оцінки трудових якостей робітника укладати трудовий договір з випробувальним терміном.

За результатами перевірки інспекторами праці складений акт та внесений припис щодо усунення виявлених порушень, направлено матеріали до правоохоронних органів за ст. 172 «Грубе порушення законодавства про працю» Кримінального кодексу України та ДПС.