На Сумщині завершено планову перевірку ПАТ «УКРНАФТА»

14 липня 2021

Фахівцями Управління Держпраці у Сумській області завершено планову перевірку у структурних підрозділах ПАТ «Укрнафта» розташованих на території області з питань дотримання вимог у сфері охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду.

Основні виявлені порушення Качанівського ГПЗ ПАТ «Укрнафта» та НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта»: проведення робіт без дозволів Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки; недотримання технологічної схеми установки на свердловині; відхилення фактичного річного видобутку нафти і газу від проектних обсягів;
не виконання рішення ДКЗ щодо буріння свердловини; не надання відомостей про перегляд Декларацій безпеки об’єкта підвищеної небезпеки.

Основні виявлені порушення Монтажно-налагоджувальне управління ПАТ «Укрнафта»: не надано жодних документів, що підтверджують організацію проведення лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на відповідних робочих місцях; не погоджено плани-графіки проведення медичних оглядів.

За результатами планового заходу державного нагляду (контролю) інспекторами Держпраці складено Акт та видано Припис про усунення виявлених порушень законодавства у визначені терміни, який знаходиться на контролі Управління Держпраці.

За виявлені порушення 3 відповідальні особи притягнуто до адміністративної відповідальності.

В ході перевірки інспекторами Держпраці роз′яснено переваги офіційного працевлаштування, забезпечення належних та безпечних умов праці.