Інспекційна кампанія триває: виявлено більше 3 тисяч неоформлених працівників

23 липня 2021

Інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин, до якої залучені Державна служба України з питань праці, Державна податкова служба України, Національна поліція України, Державна служба України з безпеки на транспорті, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Державна міграційна служба та органи місцевого самоврядування триває.
З 1 липня, дати початку інспекційної кампанії, розпочато 1063 інспекційні відвідування, в ході яких виявлено 3216 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорів, що свідчить про ретельну підготовку інспекційних заходів за результатами ризикоорієнтованого підходу.

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця. Найбільше незадекларованих працівників виявлено у Запорізькій (397), Вінницькій (344) та Хмельницькій (221) областях.

Так, інспекторами праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, у рамках реалізації інспекційної кампанії щодо зниження рівня незадекларованої праці було проведено інспекційне відвідування будівельної компанії, яка здійснює ремонт та реконструкцію об’єкту комунальної власності у м. Кривому Розі. Під час заходу контролю інспекторами праці на будівельному майданчику, на території якого ведуться ремонтно-будівельні роботи, встановлено і задокументовано факти використання найманої праці 52 працівників без належного оформлення трудових відносин.

Управлінням Держпраці у Вінницькій області здійснено захід державного контролю на об’єкті будівельних робіт, що проводяться на площі у м. Ладижин. Замовником даних робіт є Ладижинська міська рада, роботи проводить одна з підрядних організацій. Під час заходу державного контролю було виявлено близько 20 осіб, які займались виконанням ремонтних робіт без оформлення трудових відносин.

Інспекторами праці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці проведено позаплановий захід державного контролю у фізичної особи-підприємця за місцем здійснення діяльності у місті Рубіжне Луганської області. В ході проведення інспекційного відвідування на промисловому майданчику в одному із цехів встановлено факт використання праці 20 неоформлених працівників, які виконували роботи по виготовленню будівельних матеріалів.

Наразі вирішуються питання щодо притягнення цих роботодавців до адміністративної та фінансової відповідальності. Нагадаємо, що штраф за одного працівника, допущеного до роботи без укладення трудового договору становить 60 тисяч гривень.

В ході проведених заходів укладено трудові договори із 1219 працівниками.
Динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців, постійно відстежується ДПС та Держпраці.

Зокрема, збільшення кількості працевлаштованих спостерігається у сферах сільського господарства (на 9 %) та торгівлі (на 6%), проте найбільшу динаміку працевлаштування показали сфери тимчасового розміщування (на 142 %) та організації харчування (на 36 %).

У порівнянні із відповідним періодом 2020 року відбулося збільшення кількості працівників, щодо яких надійшли повідомлення про прийняття на роботу, на 22,2 відсотки.

У розрізі областей з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування у порівнянні із відповідним періодом минулого року спостерігається у Полтавській (35%), Чернівецькій (35%) областях та м. Києві (41%).

Дізнайтеся більше про незадекларовану працю за посиланням: https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/