Фахівцями Держпраці для суб’єктів господарювання проведено он-лайн конференцію про виробничий травматизм та його наслідки

30 вересня 2022

Цінність результатів трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника. Для того, щоб унеможливити факти приховування виробничого травматизму, запобігти виникненню нещасних випадків та професійних захворювань на підприємствах, повинна функціонувати система управління охороною праці (СУОП), яка включає в себе комплекс взаємопов’язаних заходів на виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

Саме про це йшлося під час он-лайн конференції, яку провели фахівці Управління із суб’єктами господарювання, які працюють на виробництві та об’єктах підвищеної небезпеки, в галузі машинобудування й енергетики м. Суми. До заходу долучилось близько 40 учасників.

За 8 місяців 2022 року Управлінням Держпраці у Сумській області зареєстровано 65 випадків виробничого травматизму, з них зі смертельними наслідками 14 працівників, 11 – внаслідок ведення бойових дій країни-агресора на території Сумщини.

Учасникам зібрання нагадали, що керівникам підприємств слід створити на робочих місцях умови праці відповідно до нормативно-правових актів, забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників в галузі охорони праці.

Крім цього, вкотре акцентували увагу учасників, що відповідно до статті 22 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен організувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій вілповідно до діючого Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві від 17.04.2019 № 337, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України (далі – Порядок).

Наголосили, що відповідно до пункту 5 Порядку, безпосередній керівник робіт чи інша уповноважена особа підприємства (установи, організації) зобов’язані: терміново організувати надання першої домедичної допомоги потерпілому та забезпечити у разі потреби його направлення до закладу охорони здоров’я.

Порядком визначено, що роботодавець, зобов’язаний протягом двох годин повідомити територіальний орган Держпраці, з використанням засобів зв’язку: 0542 22-61-10, а також не пізніше наступного робочого дня надати повідомлення про нещасний випадок на паперовому носії.

Посадовці також звернули увагу присутніх, що роботодавцям слід пам’ятати, що відповідно статті 41 пункту 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення встановленого порядку повідомлення про нещасний випадок на виробництві передбачена адміністративна відповідальність.

Знання та дотримання вимог чинного законодавства щодо  охорони праці та промислової безпеки навіть в умовах воєнного стану збереже життя та здоров’я працюючих.