Фахівці Держпраці наголошують на безпечній роботі будівельників

13 жовтня 2021

В Управлінні Держпраці у Сумській області проведено онлайн-конференцію з суб’єктами господарювання будівельної галузі Сумщини на тему «Додержання Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках».

У зв’язку з тим, що будівництво – одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників, роботодавцям роз’яснено основні аспекти законодавства України, що регулюють питання охорони праці, промислової безпеки, основні вимоги, які постають перед замовниками та підрядними організаціями будівництва стосовно НПАОП 45.2-7.03-17 «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках».

Крім того приділено особливу увагу питанню профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.

В ході семінару фахівці Держпраці акцентували увагу слухачів, що виконання вимог нормативно правових-актів з охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці», покладено саме на роботодавця. Зокрема відповідно статті 13 цього закону роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.