До уваги роботодавців. Порядок інформування Держпраці у разі настання нещасного випадку на виробництві

11 лютого 2022

У разі настання нещасного випадку на виробництві роботодавець, зобов’язаний протягом двох годин повідомити територіальний орган Держпраці з використанням засобів зв’язку, а також не пізніше наступного робочого дня надати повідомлення про нещасний випадок на паперовому носії. Роз’яснення надає завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Сумській області Максим ФЕДОРЯКА.

Держпраці провадить свою діяльність згідно Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 17 квітня 2019 року № 337 (далі Порядок).

Повідомлення про нещасний випадок надається за місцем настання нещасного випадку, а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів – за місцем реєстрації підприємства:

Повідомлення про нещасний випадок надається

[згорнути]
Додатково

[згорнути]
Спеціальному розслідуванню підлягають

[згорнути]

Підставою для проведення спеціального розслідування є повідомлення від роботодавця про нещасний випадок та настання одного з вищезазначених пунктів.

Факт перебування потерпілого у трудових відносинах з роботодавцем, якщо працівник фактично допущений до роботи без оформлення трудового договору (контракту), встановлюється посадовими особами Держпраці або її територіального органу чи у судовому порядку.

Також роботодавцям треба пам’ятати, що за порушення термінів повідомлення про нещасний випадок передбачена адміністративна відповідальність.