До уваги роботодавців! Діє нова форма повідомлення про прийняття працівника на роботу

10 лютого 2022

Уряд постановою від 28.12.2021 № 1392 (далі — Постанова № 1392), яка набула чинності 05.01.2022, вніс зміни до постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413 (далі — Постанова № 413).

Зверніть увагу, що змінено назву форми повідомлення. Відтепер вона називається «Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту», яке слід подавати засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП. Це стосується всіх роботодавців!

Постанова № 413 містить окремі правила подання повідомлення про прийняття на роботу за гіг-контрактами. Роботодавець – резидент Дія Сіті – повідомляє ДПС про укладення гіг-контракту (категорія 3 у формі повідомлення):

  • у разі залучення фахівця на умовах цивільно-правового договору (категорія 4 у формі повідомлення);
  • про прийняття на основне місце (категорія 1 у формі повідомлення);
  • про прийняття за сумісництвом — зовнішнім або внутрішнім (категорія 2 у формі повідомлення).

Повідомлення подається засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису.

За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі.