Держпраці роз’яснили хто підпадає під вимогу обов’язкової вакцинації в ефірі телеканалу Відікон

23 листопада 2021

З 9 грудня набирають чинності зміни до наказу МОЗ від 04.10.2021 № 2153, в якому затверджено список професій, які підлягають обов’язковим щепленням від коронавірусу.

Соціальних працівників та інших співробітників установ і закладів, які надають соціальні послуги, робітників стратегічних державних підприємств, працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, які не зроблять щеплення протягом місяця, і не мають медичних протипоказань, з 9 грудня чекає відсторонення від роботи без збереження заробітної плати.

В ефірі телеканалу Відікон головний спеціаліст взаємодії зі ЗМІ, з міжнародних зв’язків, з питань Євроінтеграції та зв’язків з громадськістю Марія ЗАГРЕБЕЛЬНА повідомила, що вже  з 8 листопада керівництво повинно  відстороняти невакцинованих педагогів і держслужбовців.

Фахівець пояснила порядок відсторонення працівників. Зазначила на який період працівник може бути відсторонений від виконання своїх посадових обов’язків.

В ході виступу вкотре наголошено, що роботодавець не має права звільняти працівника у разі його відмови вакцинуватися. Акцентовано увагу глядачів, що якщо працівник не бажає писати заяву на звільнення, він в жодному разі не повинен цього робити. Це є порушенням його трудових прав.