Держпраці перевірила скарги медиків щодо невиплати заробітної плати

27 серпня 2021

За дорученням Першого віце-прем᾿єр-міністра – Міністра економіки України Олексія Любченка Державною службою України з питань праці завершено перевірку за фактами заборгованості по заробітній платі на комунальному підприємстві «Міська лікарня Соснівської міської ради» (Львівська область).

Під час інспекційного відвідування встановлено факти порушення строків виплати заробітної плати, а також виплати її не в першочерговому порядку. Загальна сума заборгованості становить 1,7 млн грн перед 72 працюючими та 19 звільненими працівниками за квітень-червень цього року.

Також встановлено, що у травні відбулося зменшення тарифних ставок і посадових окладів всіх працівників закладу. Паралельно з цим зафіксовані факти збільшення посадових окладів чотирьом керівникам та встановлення премій керівнику закладу. Зазначимо, що це відбувалося за наявності заборгованості із виплати заробітної плати.

Матеріали заходу контролю вже спрямовані до органів Національної поліції для порушення кримінального провадження по факту умисної невиплати заробітної плати медичним працівникам, що містить ознаки злочину, відповідальність за який передбачена статтею 175 Кримінального кодексу України.

25 серпня, розпочато позаплановий захід у формі інспекційного відвідування Комунального некомерційного підприємства Слов’янської міської ради «Міська клінічна лікарня м. Слов’янськ» (Донецька область).

З початку інспекційного відвідування встановлена заборгованість із виплати заробітної плати перед 733 працівниками в сумі понад 9,2 млн грн, в тому числі перед 11 звільненими працівниками в сумі понад 176 тис. грн. Вчора заборгованість перед усіма звільненими працівниками була погашена, заходи з перевірки тривають. Після проведення інспекційного відвідування будуть вжиті відповідні заходи.