Чи потрібно отримувати дозвіл на вантажно-розвантажувальні роботи монтажній організації, яка своїх машин та механізмів не має, а лише здійснює монтаж конструкцій на об’єктах замовників та наймає для виконання вантажно-розвантажувальних робіт підрядну організацію?

10 вересня 2021

Відповідно до частини третьої статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі  дозвіл).

Отже, якщо працівники роботодавця не залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів, одержання дозволу цим роботодавцем законодавством не вимагається.