7 неоформлених працівників на лісопильному підприємстві Сумщини

19 липня 2021

Неофіційну зайнятість виявили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області під час інспекційного відвідування фізичної особи-підприємця «В», який займається лісопильним та стругальним виробництвом. Суб’єктом господарювання було допущено до виконання робіт 7 осіб без оформлення трудового договору, чим було порушено вимоги статті 24 Кодексу законів про працю України.

За результатами інспекційного відвідування фізичній особі-підприємцю внесено припис про усунення виявлених порушень та надано роз’яснення стосовно офіційного працевлаштування працівників.

Проте, на інспекційний захід посадових осіб Управління ФОП «В» відреагував швидко. Відразу було оформлено трудові відносини з 4-ма найманими працівниками відповідно до вимог законодавства.

Зауважимо, що виконання робіт на даному підприємстві відноситься до робіт підвищеної небезпеки. До проведення таких робіт допускаються особи, які пройшли інструктажі, навчання, перевірку знань з питань охорони праці та медичний огляд, адже така діяльність несе загрозу життю та здоров’ю працівників.

Управління Держпраці закликає роботодавців не наражатися на штрафні санкції! Пам’ятайте, оформлення трудових відносин це гарантія соціального захисту й запорука гідних і безпечних умов праці!