Запрошуємо відвідати виставку робіт юних митців Сумщини «Охорона праці очима дітей»

19 квітня 2023

Щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці в Україні відзначають День охорони праці. Головний меседж 2023 року – «Безпечне та здорове робоче середовище як фундаментальний принцип та право на роботі», визначений Міжнародною організацією праці.

З метою привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці, підвищення обізнаності та виховання високої культури безпеки праці серед дітей та юнацтва, сприяння розвитку дитячої творчості, виявленню, відбору та підтримці талановитої молоді серед вихованців навчальних закладів Сумщини 28 лютого 2023 року був проведений регіональний тур ХІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Конкурс стартував 29 листопада 2022 року та тривав до 15 лютого 2023 року.

Для участі у конкурсі до Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надійшла рекордна кількість – 785 робіт юних митців.

Найбільша кількість робіт від учнів Конотопщини, міст Путивля, Тростянця, Охтирки, Роменщини, Глухова, Шосткинщини, школи у c.м.т. Улянівка, Сумського району та обласного центру.

Активність дітей свідчить про їх зацікавленість до питань охорони праці, а також усвідомлення необхідності та важливості вивчення і додержання правил безпеки у всіх сферах життя.

За результатами голосування конкурсного журі, до якого увійшли представники Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці та соціальні партнери було обрано 9 переможців у 3-х вікових категоріях з актуальною тематикою:

  • від 6 до 10 років:

І місце «Безпечна праця – квітуча країна» – Євтушенко Вікторія, Лебединський центр позашкільної освіти Лебединської міської ради Сумської області,

ІІ та ІІІ місце «Україна процвітає, коли правил охорони праці дотримуються!», «Охорона праці неповнолітніх» – Мальований Богдан, с. Іванівка, Охтирський район, Сумська область, Заводський ліцей Кириківської селищної ради.

  • від 11 до 14 років:

І місце «Тату, мамо, бережіть себе для мене» – Кривонос Ярослава, смт. Велика Писарівка, Охтирський район, Сумська область.

ІІ місце «Будь уважним на роботі» – Токарєва Єлизавета, м. Суми, Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради.

ІІІ місце «Будівництво» – Сизонов Роман, с. Червоний кут, Сумський район, Сумська область.

  • від 15 до 18 років:

І місце «За безпеку потрібно платити!»/ «You have to pay for safety!» – Кученко Аліна, с. Ріпки, Роменський район, Сумська область, Комунальний заклад “Роменський центр позашкільної освіти та роботи  з талановитою молоддю ім. Івана Кавелерідзе” Роменської міської ради  Сумської  області.

ІІ місце «Спецодяг – це твоя безпека і помічник» – Кірієнко Анна, с. Брестівка, Роменський район, Сумська область, Берестівський ліцей Липоводолинської селищної ради Сумської області

ІІІ місце «Ніяких хмарочосів – спершу каска! І про безпеку дбай завжди, будь ласка» – Удовиченко Марія, м. Лебедин, Сумська область, КЗСОР “Лебединський педагогічний фаховий коледж ім. А.С. Макаренка”.

Критерії відбору малюнків незмінні – тематична спрямованість, свіжість ідеї, нестандартний підхід, майстерність, креатив, і, що не менш важливо, унікальність. Гідних перемоги художніх робіт було немало, автори доклали чимало зусиль, аби здивувати,  вразити, донести суспільству головні меседжі та філософію сфери безпеки праці і здоров’я.

Чи не вперше на конкурс надійшли малюнки у формі коміксу, карикатури, 3D, аплікацій – яскраві й виразні за змістом роботи, які можуть навіть слугувати інструкціями для виконання деяких видів робіт підвищеної небезпеки. У переважній більшості малюнків відображено тему небезпек, пов’язаних із воєнними діями країни-агресора на території України, відзначена праця і роль Збройних сил України, рятувальників та волонтерів, які наближають нашу перемогу!

Конкурс є постійно діючим соціальним проєктом, який повсякчас впливає на  свідомість та формує відповідальне ставлення дітей і дорослих до безпеки праці і здоров’я. Адже й після чергового фіналу та нагородження переможців він не завершується – малюнки переможців нагадують про відповідальне ставлення роботодавців і працівників до питань охорони праці з календарів, брошур, альбомів, обкладинок журналу, ілюстрацій до публікацій.

21 квітня о 15:00, у м. Суми на 2 поверсі в холі ТРЦ «Київ» відбудеться урочисте відкриття та нагородження переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Запрошуємо всіх бажаючих відвідати захід.

Переглянути виставку художніх робіт юних митців Сумщини можна буде до кінця квітня.