logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Безпеку експлуатації котелень обговорили керівники ПТО Сумщини

Фахівці Управління Держпраці у Сумській області взяли участь у нараді з керівниками закладів професійно-технічної освіти стосовно питань безпеки експлуатації опалювального обладнання в осінньо-зимовий період. Захід пройшов на базі Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації.

На території Сумської області функціонує 30 закладів профтехосвіти. За результатами проведених Управлінням Держпраці у Сумській області перевірок слід зазначити, що встановлені порушення з охорони праці є для них типовими. Адже більшість із відповідальних за охорону праці посадових осіб цих закладів навіть не здогадуються про небезпеку, яку несе опалювальне обладнання, у разі безвідповідального ставлення до його експлуатації. 

Головні державні інспектори звернули увагу присутніх на те, що для управління та обслуговування котлів, трубопроводів і допоміжного устаткування (живильних насосів, установок золовидалення і т.д.) роботодавець зобов'язаний призначити операторів, що мають посвідчення на право обслуговування котлів даного типу.

Також слід враховувати те, що до таких робіт можуть бути допущені особи, не молодші за 18 років, які пройшли медичний огляд, навчання та атестацію в установленому порядку відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці НПАОП 0.00-4.12-05. 

Навчання і первинна атестація машиністів (кочегарів) та операторів котельні повинні проводитися в професійно-технічних училищах, навчально-курсових комбінатах. Індивідуальна підготовка зазначеного персоналу не допускається, зауважили фахівці Держпраці.

У ході обговорень присутні розглянули основні порушення з охорони праці, які допускаються в ПТО та обговорили шляхи їх уникнення. 

Участь у нараді взяли: начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Сумській області Сергій Журба, головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олександр Купрієнко та відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Олександр Слєпинін, керівники ПТО Сумської області.