logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Безпечна експлуатація будівель, споруд та інженерних мереж – під наглядом державних інспекторів з охорони праці

Під час перевірки господарюючих суб’єктів щодо забезпечення ними надійності й безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж, державними інспекторами теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області було виявлено понад 100 порушень вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів притягнуто 20 посадових  осіб, у тому числі одного першого керівника.        

Серед основних порушень, зазначених у 22 актах обстежень підприємств та організацій Сумщини, домінує несвоєчасне проведення ремонтних робіт будівель та споруд, а також не проведена їх паспортизація. На деяких підприємствах взагалі відсутня служба спостереження за експлуатацією будівель і споруд, відтак – не ведуться технічні журнали для обліку робіт з обслуговування і поточного ремонту відповідної будівлі. Перевірки з’ясували необхідність часткового ремонту стиків панелей огородження, температурних швів, підлог тощо. 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення надійності й безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж» Науково-дослідним інститутом будівельного виробництва (НДІБВ) до Реєстру аварійно-небезпечних об’єктів (РАНО)  внесено 99 об’єктів, розташованих на території  Сумської області, у тому числі 82 об’єкта 3-ї категорії технічного стану  (непридатні до нормальної експлуатації) та 17  об’єктів 4-ї категорії (аварійні).