logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Угода про співпрацю між Держгірпромнаглядом та Сумською облдержадміністрацією – у дії


За ініціативи заступника голови Сумської облдержадміністрації Ігоря ЯГОВДИКА створено робочу групу з урегулювання питань щодо подальшої безпечної та безаварійної експлуатації магістральних газопроводів Сумського лінійного виробничого управління. До складу цієї групи, крім керівництва Сумського ЛВУМГ, увійшли представники територіальних управлінь Держгірпромнагляду та МНС України у Сумській області. 

Нагодою для засідання у форматі «круглого столу» стала інформація, яка днями з’явилася у місцевих ЗМІ про результати перевірки Сумського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час експлуатації, будівництва, технічного обслуговування і ремонту об’єктів магістральних трубопроводів. Під час останньої перевірки державні інспектори Держгірпромнагляду виявили близько десятка порушень, серед яких – використання морально застарілого обладнання на газорозподільних станціях та відсутність експертних висновків щодо результатів технічного діагностування, оцінювання ресурсу і строків продовження безпечної експлуатації.

Сумське ЛВУМГ погоджується із зауваженнями Держгірпромнагляду, натомість, виправити та усунути усі порушення протягом місяця, як того вимагає законодавство з охорони праці, не в змозі – це достатньо великі кошти, а остаточне рішення ухвалюється у Києві.

За для розв’язання цього складного питання, яке потребує певного часу, начальник теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Ігор ПАНТЕЛЄЄВ порадив керівництву Сумського ЛВУМГ скористатися статтею 29 Закону «Про охорону праці» – у разі неможливості повного усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я умов праці роботодавець зобов’язаний повідомити про це відповідний орган державного нагляду за охороною праці. У цьому разі можна звернутися із клопотанням про встановлення необхідного строку для виконання заходів щодо приведення умов праці на конкретному виробництві чи робочому місці до нормативних вимог.

Заступник голови Сумської ОДА Ігор ЯГОВДИК зі свого боку також пообіцяв підтримку у вирішенні цього непростого питання, і залишив його виконання на власному контролі. Це є підтвердженням ефективної співпраці між Держгірпромнаглядом та Сумською облдержадміністрацією в рамках угоди, підписаної у вересні минулого року.