logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Управління Держпраці у Сумській області: Безпечна праця – виклик повсякденності

Протягом січня – вересня поточного року навчання з питань охорони праці пройшли понад 14 000 працівників області. Із них близько 90% осіб отримали позитивний результат, складаючи іспит із питань охорони праці. Негативну оцінку мають 318 працівників, які пройшли відповідне навчання. 

Відповідно до статті 18 ЗУ «Про охорону праці» працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії. У свою чергу працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, мають щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

 

Перелік суб’єктів господарювання, які здійснюють навчання з питань охорони праці на території Сумщини, наведений на офіційному сайті Управління Держпраці у Сумській області у розділі «Навчання з питань охорони праці»

Також слід зазначити, що задля запобігання ймовірності виникнення нещасних випадків, пов’язаних із трудовою діяльністю громадян головними державними інспекторами Управління здійснюється активна превентивна робота на підприємствах усіх сфер господарювання. Фахівцями проводяться семінари, наради, круглі столи, індивідуальні консультації за участю керівників, відповідальних посадових осіб за охорону праці на виробництві та працівників підприємств.  

Так протягом звітного періоду за участю суб’єктів господарювання області фахівцями Управління проведено понад 400 превентивних заходів з питань охорони праці та промислової безпеки.           

Учасники семінарів, нарад розглядають питання безпечного ведення робіт на висоті, в діючих електроустановках, зернозбиральних робіт, правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, при експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, дотримання вимог безпеки при експлуатації газового устаткування комунально-побутових об’єктів тощо.