logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На підприємствах Сумської області прослідковується тенденція до зменшення заборгованості із заробітної плати перед працівниками

Станом на 01.10.2019 загальна сума заборгованості складала 324 млн грн, що на 6 млн грн менше за її значення станом на 01.09.2019. На виконання вимог інспекторів праці Управління підприємствами у жовтні поточного року сплачено заборгованість на загальну суму 3 640 000 грн., зазначила заступник начальника Управління Держпраці у сумській області Наталія Антоненко у ході засідання робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Із затвердженням у серпні поточного року нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю фахівцями Управління Держпраці у Сумській області у вересні поточного року здійснено три інспекційних відвідування економічно активних суб’єктів господарювання, які мають заборгованість із заробітної плати. У свою чергу, у жовтні 2019 року – вісім заходів державного контролю, заплановано до кінця місяця ще три.  На виконання вимог інспекторів праці Управління підприємствами було виплачено суми заборгованості:  

  • ТОВ «СМВО» - 807 900 грн
  • Шосткинський казенний завод «Зірка» - 1 912 600 грн
  • Конотопське дочірнє агролісогосподарське підприємство «Конотопський агролісгосп» - 36 300 грн
  • КНП «Недригайлівська центральна районна лікарня» - 752 900 грн
  • Філія з іноземними інвестиціями «Слобожанська будівельна кераміка» - 66 600 грн
  • ПрАТ «НВАТ «ВНДІКомпресормаш» - 63 700 грн

Утім, викликає занепокоєння поява заборгованості із заробітної плати на підприємствах бюджетної сфери, наголосила Наталія Антоненко. Мова йде про КНП «Великописаріська центральна районна лікарня» Великописарівської районної ради, сума боргу складає 1 776 700 грн.. Також, враховуючи часткове погашення заборгованості, у КНП «Недригайлівська центральна районна лікарня» наразі залишається борг у розмірі 961 900 грн.

Також фахівець проінформувала представників Великописаріської ЦРЛ стосовно проведення наступного тижня інспекційного відвідування з питань заборгованості із заробітної плати. Задля того, щоб уникнути штрафних санкцій підприємство має усунути наявні порушення трудового законодавства, зокрема виплатити працівникам борг із заробітної плати.