logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Безпеку виконання робіт на висоті обговорили на КП ШКЗ «Зірка»

Головний державний інспектор відділу нагляду на будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Сумській області Олег Самусь нагадав шосткинським підприємствам техніку безпеки під час виконання робіт на висоті. До участі у семінарі долучилися посадові особи, відповідальні за охорону праці Корпорації «ТАСКО», КП «КОРАЛ», ТОВ «САФАРІ-2005», ПП «ЖЕД-1», ПП «ШОСТКАЗЕМПРОЕКТ», ТОВ «ПРОГНОЗ», ПП АГРОФІРМА «ЖУРАВКА», ТОВ «БМУ-3», ТОВ «БРОУСС-ЖЕК».

Більшість підприємств, особливо виробничих, у ході своєї діяльності, за необхідності або постійно, проводять роботи на висоті.  Тому важливо пам’ятати про необхідність одержання відповідних дозвільних документів, подання декларації про відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Адже роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метри і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу, у тому числі з робочих платформ підйомників і механізмів, належать до робіт підвищеної небезпеки.

Фахівець Держпраці звернув увагу посадовців підприємств на те, що до таких робіт заборонено залучати осіб молодше вісімнадцяти років. Роботодавець зобов’язаний подбати про проходження працівниками, які виконуватимуть роботи підвищеної небезпеки, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, медичний огляд, відповідні інструктажі.

У свою чергу працівники повинні:

знати і виконувати вимоги Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, інших нормативно-правових актів та інструкцій з охорони праці, що стосуються їх робіт чи професій,

дбати про особисту безпеку, а також про безпеку оточуючих людей під час виконання будь-яких робіт,

виконувати роботи із застосуванням касок, запобіжних поясів, інших засобів індивідуального та колективного захисту. 

Роботодавець, по-перше, зобов’язаний створити безпечні умови праці на підприємстві, а по-друге, забезпечити контроль за дотриманням працівниками вимог охорони праці на виробництві.  

Задля безпечної організації робіт на висоті у наявності мають бути: міцні, стійкі огородження і настили, риштування, драбини тощо; технічно справні машини, механізми, пристрої, з наявною на них технічною документацією; правильно організовані робочі місця та проходи до них; врахування метеорологічних умов, освітлення робочих місць.

Реалізація статті 43 Конституції України залежить від спільних зусиль власників та керівників підприємств і самих працівників, наголосив головний державний інспектор.