logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Які штрафи передбачені за порушення трудового законодавства цікавило роботодавців Сумщини у ході семінарів

Чергові зустрічі фахівців Управління Держпраці у Сумській області із суб’єктами господарювання у рамках інформаційно-роз’яснювальної компанії з питань трудового законодавства пройшли днями в обласному центрі. Участь у заході взяли представники сфери роздрібної торгівлі фармацевтичними, косметичними товарами, побутовими електротоварами, меблями, одягом, також ті суб’єкти господарювання, що виконують штукатурні роботи, надають послуги перукарнями та салонами краси тощо. 

Із-поміж низки питань стосовно офіційного оформлення трудових відносин з працівниками роботодавців у ході заходів турбувало, які штрафні санкції, встановлені державою за порушення законодавства про працю. Тож інспектори праці Управління Держпраці у Сумській області Кирил Міщенко, Віталій Маслак, Дмитро Кучеренко проінформували присутніх щодо вимог статті 265  Кодексу законів про працю України.

Фахівці зазначили, що за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання ним роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податків роботодавцю доведеться сплатити штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого воно скоєно.

Як що ж суб’єктом господарювання порушено встановлені строки виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, або виплачено їх не в повному обсязі, то за це передбачена відповідальність у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

У свою чергу недотримання підприємством мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штрафну санкцію у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, і знову за кожного працівника, щодо якого воно скоєно. Подібна ситуація складається і у разі недотримання роботодавцем встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Утім, незважаючи на значні суми зазначених штрафів, для суб’єкта господарювання не є вирішенням проблеми недопущення представників контролюючого державного органу до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, чи створення перешкод у її здійсненні. Адже у разі вчинення таких дій штраф сягатиме трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Але, якщо це стосується перешкоджання проведенню перевірки в частині виявлення неоформлених працівників, то штраф збільшується до стократного розміру мінімальної заробітної плати.