logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У Ромнах обговорили порядок притягнення до відповідальності за порушення трудового законодавства

Про це йшлося у ході семінарів-нарад за участю фахівців Управління Держпраці у Сумській області, Роменської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості, посадових осіб виконавчого комітету Роменської міської ради, представників підприємств, установ та закладів міста, відповідальних за охорону праці. Учасники заходів звернули увагу на випадки, коли при добровільному усуненні роботодавцем допущених порушень трудового законодавства штрафна санкція не застосовується. 

Проблемним та актуальним питанням сьогодення в Україні є легалізація праці, виведення доходів громадян із тіні, упередження порушень трудових прав працівників, зазначила у ході нарад інспектор праці Держпраці Тетяна Яременко. 

Із цією метою Управлінням Держпраці у Сумській області здійснюються заходи державного контролю суб’єктів господарювання, які у своїй діяльності використовують найману працю. Вони проходять у формі інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань. За результатами аналізу акту контрольного заходу, в якому фіксуються встановлені в об’єкта відвідування порушення, інспектор праці вносить припис. У разі виконання підприємством припису в установлений у ньому строк штрафна санкція на суб’єкт господарювання не накладається. 

Утім роботодавцям слід пам’ятати, що заходи по притягненню об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за використання праці неоформлених працівників вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.