logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У Сумах вивчали новий порядок проведення інспекційних відвідувань

Днями посадові особи Управління Держпраці у Сумській області провели семінар-нараду з інспекторами праці Сумської міської ради. У заході взяли участь начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Вікторія Чортенко та головні державні інспектори відділу Оксана Чернишова і Юлія Тимченко.

Необхідність проведення даного семінару викликана набранням чинності 30 серпня 2019 року Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», якою затверджено новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю інспекторами Держпраці, її територіальних органів та виконавчих органів міських рад міст обласного значення і сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Нагадаємо, що Постанова № 823  прийнята у зв’язку з визнанням Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.05.2019 у справі  №826/8917/17 нечинною Постанову Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295. 

Під час наради фахівці обговорили та проаналізували основні відмінності в порядку проведення заходів державного контролю, його позитивні сторони та розроблено механізм дій інспектора праці. Зокрема учасники зустрічі звернули увагу на підстави та строки проведення інспекційних відвідувань, порядок притягнення об’єкта відвідування до відповідальності за порушення законодавства про працю.