logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

За минулий рік рівень виробничого травматизму на Сумщині зменшився

Ефективне планування та ризико-орієнтовний підхід у роботі мають стати запорукою покращення наглядової діяльності державних інспекторів та знизити рівень виробничого травматизму – наголосив під час наради у Сумах заступник голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Степан Дунас. Сама ж нарада була присвячена підбиттю підсумків роботи теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області за минулий рік.  

Аналіз стану промислової безпеки на Сумщині за 2012 рік свідчить про збереження тенденція до зменшення рівня виробничого травматизму. У порівнянні з 2011 роком, коли кількість травмувань на робочому місці становила 177 нещасних випадків, у минулому році ця цифра зменшилася на 5 і склала 172 випадків (-3%). Смертельний травматизм, нажаль, збільшився. Торік на підприємствах області загинуло 15 осіб, семеро з яких смертельно травмувалося у результаті ДТП або за участю транспортних засобів підприємств.

Серед галузей прикрим «лідером» за кількістю випадків травмування на робочому місці залишається машинобудування (69), слідом йдуть соціально-культурна сфера (22) та агропромисловий комплекс (18).

Протягом 2012 року при здійсненні наглядової роботи державними інспекторами було проведено 2566 перевірок суб’єктів господарювання області. Виявлено понад 18 тис. порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Тимчасово було зупинено роботу більш ніж 2500 виробничих дільниць, об’єктів, обладнання, що становили загрозу життю та здоров’ю працюючих. За виявлені порушення на 1662 працівників накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів, із них 432 – на перших керівників. До органів прокуратури направлено 53 подання про притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення Законів про охорону праці.