logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На території Сумської області наразі шість атестованих лабораторій проводять дослідження факторів виробничого середовища

Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу керівників підприємств, організацій та установ усіх форм власності та господарювання на те, що результати  атестації робочих місць за умовами праці є основою для вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та інших пільг і компенсацій. Зокрема це: скорочення тривалості робочого часу, додаткова оплачувана  відпустка, доплати працівникам в залежності від шкідливих та небезпечних виробничих факторів. Гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу проводяться лабораторіями, атестованими Держпраці і МОЗ в порядку, визначеному Мінсоцполітики разом з Міністерством охорони здоров’я України.

Такими є методичні рекомендації, розроблених у відповідності до Постанови КМУ від 01.08.1992 № 442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» (далі - Порядок). 

Порядок атестації лабораторій затверджений наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерством охорони здоров’я України від 29.05.2018 № 784/1012 «Про затвердження Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу».

Відповідно до п. 9 Порядку інформація про атестовані лабораторії розміщується на офіційному веб-сайті Держпраці (http://dsp.gov.ua/informatsiia-pro-atestovani-laboratorii/).

Станом на 12.08.2019 року дозвіл на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці на Сумщині мають:

  • випробувальна лабораторія Державної установи «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (№п/п у таблиці 38);
  • ПАТ «Сумихімпром» санітарна лабораторія (№п/п у таблиці 81);
  • Шосткінський міськрайонний відділ ДУ «Сумський обласний  лабораторний центр МОЗ України» (№п/п у таблиці 89);
  • Конотопський міськрайонний відділ ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» (№п/п у таблиці 93);
  • ДП «Сумський експертно-технічний центр Держпраці» (№п/п у таблиці 133);
  • Охтирський МВ ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України» (№п/п у таблиці 150).