logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

За три тижні на Сумщині розпочинається масштабна перевірка ліфтових організацій

Ситуація, що склалася сьогодні у ліфтовому господарстві Сумщини, залишається незадовільною, натомість усі Голови міських рад, які були запрошені на технічну нараду теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області, проігнорували засідання.    

Відсутність дозволів на експлуатацію ліфтів, не проведені обстеження та капітальні ремонти, не витримані строки щодо тимчасового продовження роботи ліфтів (так звані «тривало-діючі відступи»), відсутні технічні паспорти, численні проблеми з функціонуванням диспетчерської служби та зв’язку, і, врешті-решт, відсутність відповідальних за безпеку ліфтів – це оснівні моменти, на яких було зосереджено увагу під час технічної наради. Участь у засіданні, крім керівництва та державних інспекторів Держгірпромнагляду у Сумській області, взяли представники житлово-комунальних господарств області, ліфтових та експертних організацій, ЖБК та ОСББ.

«За рік ситуація з ліфтами дещо покращилася, але не настільки, щоб заспокоїтися та скласти руки. Відтак, повідомляю, що 18 лютого ми «несподівано та без оголошення» розпочинаємо комплексні перевірки усіх ліфтових організацій області, – спілкуючись із присутніми у залі зазначив голова теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Ігор ПАНТЕЛЄЄВ. – Ми навмисно зібрали усіх вас за три тижні до перевірки, щоб потім, у разі зупинок ліфтів, мешканці будинків не звинувачували Держгірпромнагляд. Ми будемо діяти лише за законом: якщо ліфт небезпечний, або за його безпеку ніхто не хоче відповідати – негайна зупинка і крапка».

Наразі, в області налічується 1630 ліфтів, що експлуатуються у 5 містах: Суми, Шостка, Конотоп, Ромни та Охтирка. У будинках комунальної власності – 1170 ліфтів, у відомчому житловому фонді – 99, у будинках ЖБК – 310 та ОСББ – 51 ліфт. На сьогодні, понад 350 ліфтів не пройшли експертне обстеження, 310 одиниць «вертикального транспорту» залишається капітально не відремонтованими. Не враховуючи зламаних та пошкоджених, 130 небезпечних ліфтів вже зупинено державними інспекторами Держгірпромнагляду.