logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На Сумщині за один рейд виявлено понад 30 порушень Правил охорони праці на автомобільному транспорті

На Сумщині тривають масштабні перевірки автотранспортних підприємств, що проводяться спільно фахівцями теруправління Держгірпромнагляду та УДАІ УМВС України у Сумській області в рамках підписаної Угоди про співпрацю та посилення взаємодії під час здійснення заходів державного нагляду з профілактики нещасних випадків на виробництві за участі автотранспорту та дорожньо-транспортних пригод на підприємствах області.

Коли мова йде про безпеку людського життя та негайне усунення виявлених порушень, десятиденний строк для попередження, визначений законодавством, є вкрай небезпечним терміном. Про це неодноразового наголошувалося під час засідань колегії Держгірпромнагляду України. Масштабні перевірки автотранспорту, так би мовити «зненацька», що тривають на Сумщині, підтвердили цю думку.

Лише під час одного вечірнього спільного рейду державних інспекторів Держгірпромнагляду та працівників Державтоінспекції було виявлено понад 30 порушень Правил охорони праці на автомобільному транспорті та інших нормативно-правових актів. Зокрема, значна кількість перевірених маршрутних транспортних засобів «РУТА» експлуатується з несправним аварійним виходом, посадові особи підприємств не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Багато зауважень з боку газотехнічних інспекторів стосується експлуатації газобалонного обладнання «маршруток» – манометри не пройшли відповідну повірку, у водіїв відсутні інструкції щодо безпечного обслуговування балонів із скрапленим газом, а головне – не одержаний дозвіл Держгірпромнагляду на виконання робіт та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.

Під час останньої Колегії Держгірпромнагляду голова Служби Олександр Хохотва наказав звернути особливу увагу на стан виробничого травматизму в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері та транспорті, адже саме ці «малотравматичні» галузі останні роки погіршують загальну статистику виробничого травматизму.           

Довідка. У 2012 році на Сумщині сталося 15 смертельних нещасних випадків з працівниками підприємств, 6 із яких – у результаті порушення Правил дорожнього руху. Смертельно травмовано 7 працівників, у тому числі двох водіїв транспортних засобів.