logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У Сумах фахівці Держпраці проінформували роботодавців у сфері ресторанного та готельного бізнесу щодо вимог трудового законодавства

Фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області провели роз’яснювально-консультаційну роботу серед роботодавців та працівників сфери ресторанного і готельного бізнесу. Із метою інформування стосовно переваг легального працевлаштування інспектори праці ОКСАНА ЧЕРНИШОВА та ЮЛІЯ ГРИШИНА відвідали національну мережу готелів України Reikartz Hotel Group, кафе грузинської кухні «СТУМАРИ» та гриль-бар «Дикий запад».

Середня чисельність працівників даної мережі у місті Суми становить понад 120 працівників.

Інспектори праці роз’яснили порядок оформлення трудових відносин між роботодавцем та працівником, звернули увагу на соціальний захист офіційно працевлаштованих громадян гарантований державою. Фахівці Держпраці наголосили на тому, що легальна праця захищає право працівника на одержання матеріального забезпечення у разі настання нещасного випадку на виробництві або встановлення професійного захворювання, а також від незаконного звільнення.

У підтримку працівників державою розроблено програми щодо мінімізації нелегальної праці та виплати зарплати у «конвертах». Вирішення питання легалізації праці в першочерговому порядку розглядається на всіх рівнях державної влади.

Учасники заходів обговорили вимоги законодавства в частині оплати за роботу у вихідні та святкові дні, розрахунку з працівником у разі його звільнення.

Особливу увагу інспектори праці звернули на необхідність дотримання прав неповнолітніх працівників, пільги та гарантії, відповідно до Кодексу законів про працю України. Літо – найгарячіша пора, коли неповнолітні громадяни виявляють бажання працевлаштуватися, тому дана тема наразі є найбільш актуальною. Крім того, спеціалісти не оминули питання проходження учнями виробничої практики в закладах харчування за такими професіями як кухар, офіціант, бармен.

Управління Держпраці у Сумській області вкотре зауважує на тому, що легальна праця –соціальний захист працівників, перспективи розвитку, конкурентоспроможність підприємств.