logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Безпечна праця в агролісгоспах Сумщини – під контролем Держгірпромнагляду

Під час всебічної комплексної перевірки дочірніх підприємств Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Сумиоблагроліс»  державними інспекторами теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області було виявлено 575 порушень вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, заборонено експлуатацію 56 одиниць небезпечного обладнання, до адміністративної відповідальності притягнуто 37 посадових  осіб, у тому числі – першого керівника.

Результатам всебічної перевірки та аналізу основних порушень, зазначених у 46 актах обстежень підприємств, було присвячено позапланове засідання Колегії теруправління Держгірпромнагляду, на яке були запрошені всі директори 18 дочірніх підприємств Сумиоблагролісу. Роботу цих керівників по створенню належних, безпечних і здорових умови праці для своїх робітників Колегія визнала незадовільною.  

Серед суттєвих порушень, виявлених державними інспекторами з охорони праці, варто зазначити відсутність протягом тривалого часу у переважної більшості підприємств дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки. П’ять агролісгоспів більш ніж рік тому були попереджені про заборону робіт у разі відсутності дозвільних документів.  

«Складається враження, що керівники згадують про відсутність дозволів або під час наших перевірок, або ж після нещасних випадків на їхньому підприємстві, – зазначив під час засідання начальник теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Ігор Пантелєєв. – Захистіть своїх працівників і себе позитивним висновком експертів про безпечність роботи, в іншому випадку – не займайтесь цією діяльністю, і не наражайте людей на небезпеку».

Дочірні підприємства Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Сумиоблагроліс» отримали останній тиждень для усунення усіх виявлених порушень, або ж складання плану-графіка із зазначенням конкретних строків виконання.

Наразі до агропромислового комплексу буде прикуто особливу увагу з боку Держгірпромнагляду. Це пов’язано, у першу чергу, зі зростанням рівня загального та смертельного виробничого травматизму. Така негативна тенденція, нажаль, спостерігається у багатьох регіонах держави, і на цьому неодноразово наголошувалося керівництвом Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки. За останні роки за кількістю трагедій АПК наздогнав «найтравматичнішу» галузь країни – вугільну.   

Довідка. У 2012 році на Сумщині сталося 15 смертельних нещасних випадків, 6 із яких – з працівниками підприємств агропромислового комплексу. Виходячи із аналізу стану безпеки праці, результатів наглядової діяльності, теруправління у Сумській області визначило АПК одним із пріоритетів у свої роботі на 2013 рік.