logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держпраці бере участь у підготовці дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Сумської області до початку нового сезону 2019 року

Із метою створення безпечних умов для життєдіяльності дітей та працівників у позаміських дитячих закладах оздоровлення і відпочинку в Сумах пройшов семінар для директорів таборів за участю фахівців Держпраці.

Зважаючи на те, що незабаром розпочнеться період літньої оздоровчої компанії 2019 року, головне завдання, як для керівників оздоровчих закладів, так і для Держпраці – це забезпечення комфортного, а головне безпечного перебування дітей та працівників на території таборів. 

Стосовно питань охорони праці учасників семінару проінформували начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Сумській області ВЛАДИСЛАВ БОЙКО і головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління СЕРГІЙ ЖУРБА.

Задля уникнення ймовірних причин настання нещасних випадків, у результаті яких можуть травмуватися і працівники, і діти, в оздоровчих закладах, як і на будь-якому підприємстві, має бути встановлений контроль за дотриманням вимог охорони праці. Фахівці Держпраці зауважили на тому, що особливу увагу слід звернути на прилади, які використовуються повсякчас і, здавалося б, не несуть жодної небезпеки. Наприклад, це стосується експлуатації водонагрівачів. Також на кухні обов’язково має бути заземлення усіх електроприладів. Кухарі, які працюють в оздоровчих закладах, повинні пройти навчання та скласти іспити для присвоєння 2 групи з електробезпеки. Працівники мають бути забезпечені необхідним спецодягом, сертифікованим і зручним, відповідних розмірів. 

Наряду із питаннями охорони праці учасників семінару цікавив порядок оформлення трудових відносин із працівниками, зокрема сезонними. 

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області ОКСАНА ЧЕРНИШОВА звернула увагу присутніх на те, що сезонний трудовий договір є різновидом строкового трудового договору, укладається на строк, що не перевищує тривалості сезону, а саме, не більше шести місяців. Виконувані за цим договором роботи мають входити до Списку сезонних робіт і сезонних галузей затвердженого Постановою КМУ від 28.03.1997 року № 278. 

У ході семінару керівники оздоровчих закладів цікавилися питанням проведення оплати за роботу у вихідні та святкові дні, порядком розрахунку з працівником у разі його звільнення тощо. Присутні отримали вичерпні відповіді на свої запитання, а також практичні поради фахівців Держпраці в частині створення безпечних, гідних умов праці та комфортного відпочинку на території літніх таборів Сумщини.