logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Котельні навчальних закладів Сумщини працюють з порушеннями

На початку року посадовими особами теруправління Держгірпромнагляду разом з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій були проведені позапланові перевірки технічного стану котелень у 35 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Сумщини. Серед 280 виявлених порушень 188 – були усунені під час перевірки, 14 керівників освітніх закладів притягнуті до адміністративної відповідальності.

Серед основних порушень – відсутній дозвіл Держгірпромнагляду на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, не проведене технічне обстеження котлів фахівцями експертно-технічного центру, низка котлів взагалі незареєстрована в органах Держгірпромнагляду до початку їх роботи. 

Під час огляду деяких котелень було виявлено відсутність припливно-витяжної вентиляції, до того ж – прострочений термін перевірки і прочищення димовентиляційних каналів.

Серед типових порушень – не розроблено Положення про газову службу, посадові інструкції, що визначають обов’язки осіб,  відповідальних за технічний стан та безпечну експлуатацію систем газопостачання. Не розроблений і не затверджений графік з технічного обслуговування та ремонту споруд систем газопостачання та не погоджений з підприємствами, які виконують вказані роботи за договорами. Не розроблена інструкція з охорони праці та інструкція з безпечного користуванням газовими приладами. Відсутній план локалізації та ліквідації аварійних ситуацій.

Довідка. На Сумщині налічується 561 загальноосвітній навчальний заклад, з яких 421 – має власну котельню. Із 525 дошкільних закладів 64 – обладнані котельнями.