logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

НАТАЛІЯ АНТОНЕНКО: Активізація роботи інспекторів праці у напрямку боротьби з тіньовою зайнятістю на території Сумської області має позитивну динаміку

Заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області НАТАЛІЯ АНТОНЕНКО і начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління ВІКТОРІЯ ЧОРТЕНКО представили Паспорт неформальної зайнятості Сумської області у ході засідання, що пройшло на базі Державної служби України з питань праці за участю посадових осіб територіальних органів Держпраці з різних областей України.   

Протягом  2018 року Управлінням Держпраці у Сумській області було проведено 360 інспекційних відвідувань з питань належного оформлення трудових відносин. За результатами контрольних заходів  виявлено 236 осіб, допущених до роботи без оформлення трудового договору, та 627 – з порушенням порядку оформлення трудових відносин між роботодавцем та працівником. 

Враховуючи зазначені результати контрольних заходів важливим є те, що за даними пенсійного фонду в межах області відмічається збільшення кількості застрахованих осіб на 5353 з одночасним збільшенням кількості працівників на 2620 осіб  у порівнянні з 2017 роком. 

Показником легалізації зайнятості також можна вважати і збільшення кількості осіб, зареєстрованих як ФОП на 778 з одночасним зменшенням кількості суб’єктів, що не використовують найману працю на 90 осіб.

Минулого року найризикованішими в частині використання праці неоформлених працівників були визначені галузі: сільського господарства, будівництва та торгівлі.

Таким чином у ході засідання фахівці Держпраці прозвітували про проведену роботу з виявлення незадекларованої праці у 2018 році, наявні ризики використання нелегальної праці, розроблені та заплановані заходи щодо зниження рівня незадекларованої праці і підвищення ефективності державного контролю у зазначеній сфері у 2019 році.