logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Фахівці Держпраці провели превентивні заходи в частині використання підприємствами пестицидів та мінеральних добрив

Заступник начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Сумській області АНАТОЛІЙ ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ і головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління ТАМАРА РЯБУЩЕНКО провели семінари-наради  стосовно дотримання вимог безпеки під час виконання весняно-польових робіт, вимог безпеки при застосуванні  пестицидів, уникнення випадків масового отруєння бджіл. Заходи проведені у рамках місячника з охорони праці за участю органів місцевого самоврядування, керівників, головних інженерів, головних агрономів, спеціалістів з охорони праці сільськогосподарських та фермерських підприємств Недригайлівського і Краснопільського райнів області.  

Учасників заходів цікавилися питанням безпечного транспортування, зберігання та застосування пестицидів. Фахівці Управління Держпраці у Сумській області зауважили на тому, що у темний час доби виконання робіт, пов’язаних з транспортуванням аміаковмісних мінеральних добрив, приготуванням розчинів, змішуванням їх та внесенням у ґрунт не дозволяється. Не дозволяється транспортувати разом різні види пестицидів, хімічна взаємодія яких, у разі порушення герметичності упаковки, може спричинити їх займання.

Також слід враховувати, що не можна перевозити пестициди та протруєне насіння разом з біологічними засобами захисту рослин, харчовими і кормовими продуктами та іншими вантажами, а також з людьми. Для зберігання продуктів, фуражу, води не дозволяється використовувати тару від мінеральних добрив, навіть після знезаражування. Її необхідно утилізовувати відповідно до вимог природоохоронного законодавства.

Фахівці Держпраці звернули увагу представників підприємств на вимоги щодо безпеки під час обробітку ґрунту, сівби, садіння і догляду за посівами, під час виконання робіт у захищеному ґрунті.

У рамках місячника з охорони праці планується проведення подібних семінарів і в інших районах Сумської області з метою охоплення максимальної кількості сільськогосподарських підприємств.