logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Охорона праці та промислова безпека на казенних підприємствах Шостки – під пильним наглядом державних інспекторів

Інформація стосовно «вкрай незадовільного» стану промислової безпеки та охорони праці на Шосткінських казенних підприємствах «Імпульс» та «Зірка», що останнім часом поширюється через місцеві та загальнодержавні засоби масової інформації, не відповідає дійсності. Це підтвердила й остання перевірка вищезазначених підприємств, яку здійснили наприкінці минулого року державні інспектори теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області.

Останні два тижні на веб-сторінках інформаційних агентств та ЗМІ поширюються статті, у яких «Зірка» та «Імпульс» звинувачують у порушенні техніки безпеки при утилізації боєприпасів і нелюдських умовах праці. Теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області змушене спростувати цю інформацію, адже такі висловлювання – є певним звинувачення у некомпетентності державних інспекторів з охорони праці. Шосткінські казенні підприємства завжди були і залишаються під пильною увагою фахівців Держгірпромнагляду.

Зокрема, остання перевірка виявила 34 порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. За виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб. Наразі майже усі порушення усунуто. Щодо «нелюдських умов праці», то на сьогоднішній день до теруправління не надійшло жодного звернення від працівників (навіть анонімно) із скаргою на умови праці.

Враховуючи, що ЗМІ посилаються на заяву місцевої незалежної профспілки, теруправління звертається до представників останньою з пропозицією включити їх до складу комісії на наступну перевірку казенних підприємств. Якщо наведені факти підтвердяться, Держгірпромнагляд готовий застосувати до порушників найсуворіші санкції.