logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держгірпромнагляд спільно з СБУ попередили можливу трагедію під час незаконної реалізації природного газу

Державними інспекторами теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області спільно з управлінням СБУ в Сумській області днями попереджено можливу трагедію в наслідок протиправної діяльності одного з приватних підприємств під час роздрібної реалізації природного газу. 

За оперативною інформацією СБУ, що надійшла до теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області, пересувна автомобільна газозаправна станція (ПАГС), що належить ТОВ «Інженерно-технічний центр «Оріон-Д», здійснює незаконну заправку природним газом (метан). Прибувши на місце «реалізації», державні інспектори з охорони праці виявили вантажівку з напівпричепом-платформою, на якій розташована касета з 6-ма газовими балонами на 2000 л кожний. Згодом було виявлено ще три ПАГС.    

Небезпечні балони (робочий тиск 25 МПа) не зареєстровані в органах Держгірпромнагляду та не введені в експлуатацію у встановленому порядку. На манометрах відсутнє клеймо про проведену перевірку. Власне наповнення балонів здійснює водій без відповідних знань та не інструктований з охорони праці. Робітники, які безпосередньо виконують заправку автомобілів, не в повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту.

Згодом з’ясувалося, що у ТОВ «Інженерно-технічний центр «Оріон-Д» взагалі відсутній дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки під час застосування пересувних автомобільних газозаправних станцій. 

Багато запитань до ТОВ є з боку інших контролюючих та правоохоронних органів, натомість завдяки спільним оперативним діям вдалося попередити можливу трагедію, пов’язану з використанням природного газу. Адже мова йде не про вибух газового балона, а про ємності набагато більшого об’єму.