logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Суд визнав законною постанову Держпраці про притягнення до відповідальності керівника підприємства за невиконання припису з охорони праці

Ковпаківський районний суд міста Суми відмовив у задоволенні адміністративного позову металургійного підприємства про скасування постанови Управління Держпраці у Сумській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності першого заступника директора підприємства за невиконання припису Держпраці (далі - Припису).

Припис державними інспекторами Управління внесено про усунення порушень з охорони праці, встановлених у ході позапланової перевірки підприємства в частині  дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці і промислової безпеки, а також ведення робіт, пов’язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною. Проте суб’єкт господарювання на свій розсуд виконав лише частину пунктів Припису, проігнорувавши необхідність усунення всіх порушень, встановлених в ході контрольного заходу. Про це стало відомо за результатами повторної перевірки підприємства щодо виконання вимог Припису. Тобто роботодавець не лише допустив порушення вимоги з охорони праці, але й відмовився від їх усунення, свідомо наражаючи своїх працівників на небезпеку.  

За недотримання вимог статті 1884 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, невиконання законних вимог центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, законом передбачена адміністративна відповідальність.

На ряду з цим суб’єкт господарювання відмовився отримувати запрошення від Управління Держпраці у Сумській області на складання протоколу та на розгляд справи про адміністративне правопорушення. Тому інформувати порушника Управлінню довелося листом із повідомленням. Хоча і це не вплинуло на категоричність підприємства, відповідальна посадова особа на жодне із засідань не з’явилася. 

Управлінням Держпраці у Сумській області винесено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності першого заступника директора підприємства, шляхом накладення штрафної санкції. Добровільно штраф сплачено не було. Натомість посадовець звернувся до суду із метою анулювання постанови Управління, начебто через безпідставність накладеної штрафної санкції. У задоволенні позову судом відмовлено.

У свою чергу Управлінням Держпраці у Сумській області матеріали перевірки передані до виконавчої служби для примусового виконання.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які використовують найману працю, на ваш обов’язок, як роботодавців, забезпечувати гідні безпечні умови праці на своєму підприємстві. Цінуйте людське життя!