logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У Шостці працівникам ТОВ «Фармхім» нагадали правила безпеки при виконанні робіт на висоті

У рамках семінару головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Сумській області Олександр Єрема проінформував керівників, відповідальних посадових осіб та працівників ТОВ «Фармхім» стосовно вимог з охорони праці при виконанні робіт на висоті, а також порядку проведення спеціального навчання і перевірки знань працівників з питань охорони праці.

 Під час організації робіт на висоті слід враховувати, що основними небезпечними виробничими факторами у такому разі є падіння предметів, або, власне, самого працівника. У свою чергу супутні фактори: пожежна небезпека, дія електричного струму, підвищений рівень запиленості, загазованості повітря, шуму, несприятливі кліматичні умови тощо.

Учасники семінару звернули увагу на вік працівників, які можуть бути допущені до виконання подібних робіт, зокрема це особи не молодше 18 років, які пройшли професійний добір, медичний огляд і спеціальне навчання. 

Олександр Єрема зазначив, що задля створення безпечних умов при виконанні робіт на висоті в першу чергу необхідно організувати наявність, міцність, стійкість огороджень, риштувань, настилів, драбин тощо. Кожен працівник має бути забезпечений засобами захисту та, не менш важливо, використовувати їх за призначенням, виконувати у повному обсязі організаційні та технічні заходи. У ході проведення робіт можуть застосовуватися виключно технічно справні машини, механізми і пристрої, укомплектовані необхідною технічною документацією, наголосив фахівець. 

На ряду з цим головний державний інспектор звернув увагу посадовців підприємства, що взяли участь у семінарі, на обов’язок роботодавця проводити працівникам відповідні інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.