logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держгірпромнагляд: якщо немає дозволу – працювати заборонено!

Усім підприємствам, що виконують роботи підвищеної небезпеки, але не мають відповідного дозволу Держгірпромнагляду, наражаючи на небезпеку життя своїх працівників, треба негайно заборонити виконання цих робіт – таке рішення одноголосно ухвалили члени Колегії теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області під час останнього засідання.  

До «чорного списку» порушників Закону України «Про охорону праці» потрапила значна частина підприємств Сумщини, які замість місячного терміну, відведеного на усунення виявлених недоліків, тривалий час працює без дозволів. У першу чергу це стосується дочірніх підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства (Глухівський, Роменський та Тростянецький лісгоспи), Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Сумиоблагроліс» (Лебединський, Сумський, Глухівський, Ямпільський та Білопільський агролісгоспи), підприємств і організацій АПК та соціально-культурної сфери Охтирського району та м. Охтирка, КП «Тростянецькомунсервіс» Тростянецької міської ради, КП «Сумижитло» Сумської міської ради.

«Якщо керівники тривалий час навмисно нехтують законодавством з охорони праці, наші дії будуть конкретними, законними, але непопулярними: позапланова перевірка – заборона – пломба, – зазначив під час засідання Колегії начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області Ігор ПАНТЕЛЄЄВ. – Повірте, після зупинки підприємства і рішення сесіями ухвалюються, і кошти на експертизу знаходяться, і дозвіл, в решті решт, отримується. Адже нікому не хочеться перекладати на себе відповідальність за можливу трагедію».

Нинішнє засідання Колегії теруправління, на думку усіх її членів, є чи не найефективнішим за останній час. Адже деякі підприємства більше року «намагаються» отримати дозвіл Держгірпромнагляду, продовжуючи при цьому виконувати роботи підвищеної небезпеки.

Довідка. У разі коли роботодавець не одержав зазначеного дозволу, місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, вживає заходів до скасування державної реєстрації цього підприємства у встановленому законом порядку за умови, якщо протягом місяця від часу виявлення вказаних недоліків роботодавець не провів належних заходів з їх усунення. (Стаття 21 Закону України «Про охорону праці»).