logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У Сумах Держпраці опікується безпекою експлуатації та технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових будинків

Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Сумській області Сергій Тимошенко у ході наради проконсультував керівника та працівників ТОВ «Компослуги» щодо Правил безпеки систем газопостачання житлових будинків. 

У першу чергу фахівець наголосив, що для забезпечення технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів будинків суб’єкт господарювання має отримати у Держпраці дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки. Учасники наради звернули увагу на те, що при газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади й апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику, балансоутримувачу необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

При улаштуванні в приміщенні газових плит, водонагрівальних або опалювальних апаратів з відведенням продуктів згоряння в димохід кратність повітрообміну повинна бути не менше ніж три. У разі незабезпечення необхідної кількості повітря, що видаляється з приміщення, або кратності повітрообміну газові прилади в експлуатацію не приймають, зауважив фахівець Держпраці. 

Учасники заходу оглянули вентиляційні канали одного з житлових будинків міста та зауважили, що у випадку обладнання будівлі приладами і апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи, забороняється влаштування витяжної вентиляції зі штучним спонуканням.