logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Підведено результати роботи інспекторів праці органів місцевого самоврядування Сумської області

Протягом 2018 року інспекторами праці органів місцевого самоврядування здійснено 166 інспекційних відвідувань підприємств Сумщини, у ході робочої наради прокоментувала заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко. 

Нарада з інспекторами праці органів місцевого самоврядування Сумщини, відбулася сьогодні в Управлінні Держпраці у Сумській області. У ході заходу були підведені підсумки роботи інспекторів за минулий рік, проаналізовані типові помилки що допускаються інспекторами праці при проведенні інспекційних відвідувань, а також проблемні питання, що виникають під час здійснення інспекторами праці своїх службових обов’язків.

Наталія Антоненко зазначила, що наразі кількість інспекторів в органах місцевого самоврядування області, які отримали посвідчення, становить 36 осіб. Упродовж звітного періоду «молодшими колегами» Держпраці виявлено порушення вимог трудового законодавства у межах 22 інспекційних відвідувань, з яких 13 – в частині належного оформлення трудових відносин. У свою чергу проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота для підприємств області. Так за звітний період організовано 432 превентивних заходи за участю інспекторів праці органів місцевого самоврядування. 

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Вікторія Чортенко звернула увагу присутніх на нараді на те, що інспектор праці повинен тримати під контролем діяльність всіх підприємств у своїй адміністративно-територіальній одиниці, щоб знати, які суб’єкти господарювання використовують найману працю, а також, хто з них ймовірно залучає до роботи нелегальних працівників.

Вікторія Чортенко звернула увагу інспекторів праці на підвищення з початку січня рівня мінімальної заробітної плати, що у свою чергу впливає на суму штрафних санкцій за порушення вимог законодавства с питань праці. А саме, з 1 січня 2019 року в Україні встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 4 173 грн.