logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Підведено результати роботи інспекторів праці органів місцевого самоврядування Сумської області

Протягом 2018 року інспекторами праці органів місцевого самоврядування здійснено 166 інспекційних відвідувань підприємств Сумщини, у ході робочої наради прокоментувала заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко. 

Нарада з інспекторами праці органів місцевого самоврядування Сумщини, відбулася сьогодні в Управлінні Держпраці у Сумській області. У ході заходу були підведені підсумки роботи інспекторів за минулий рік, проаналізовані типові помилки що допускаються інспекторами праці при проведенні інспекційних відвідувань, а також проблемні питання, що виникають під час здійснення інспекторами праці своїх службових обов’язків.

Наталія Антоненко зазначила, що наразі кількість інспекторів в органах місцевого самоврядування області, які отримали посвідчення, становить 36 осіб. Упродовж звітного періоду «молодшими колегами» Держпраці виявлено порушення вимог трудового законодавства у межах 22 інспекційних відвідувань, з яких 13 – в частині належного оформлення трудових відносин. У свою чергу проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота для підприємств області. Так за звітний період організовано 432 превентивних заходи за участю інспекторів праці органів місцевого самоврядування. 

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Вікторія Чортенко звернула увагу присутніх на нараді на те, що інспектор праці повинен тримати під контролем діяльність всіх підприємств у своїй адміністративно-територіальній одиниці, щоб знати, які суб’єкти господарювання використовують найману працю, а також, хто з них ймовірно залучає до роботи нелегальних працівників.

Вікторія Чортенко звернула увагу інспекторів праці на підвищення з початку січня рівня мінімальної заробітної плати, що у свою чергу впливає на суму штрафних санкцій за порушення вимог законодавства с питань праці. А саме, з 1 січня 2019 року в Україні встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 4 173 грн.